Seminarai ir lauko dienos hibridinės tuopos bei miškinės trešnės plantacinių miškų veisimo klausimais

Nemuno slėnio Plantacinės miškininkystės laboratorijos selekciniams ir technologiniams tyrimams vykdyti, LAMMC Miškų instituto ir Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai, pagal Kaimo plėtros 2007-2013 metų programos projektą „Naujų selekcinių medžių rūšių – trešnių ir tuopų - plantacinių miškų veisimo inovatyvių technologijų ir mokslo žinių taikymas bei sklaida“, 2012 m. Dubravos EMMU, ūkininko valdoje Anykščių rajone bei Šilutės miškų urėdijoje įveisė tris didelius tuopų hibridų ir trešnės bandomuosius-parodomuosius plantacinius želdinius, kuriuose pirmą kart Lietuvoje išbandymams išsodinta gausi šių medžių rūšių bandomoji medžiaga: skirtingų gryžminimo kombinacijų tuopų hibridų 109 klonai ir veislės iš 8 šalių - Islandijos, Švedijos, Lietuvos Nyderlandų, Jungtinės karalystės, Serbijos, Italijos, Graikijos, o taip pat - miškinės trešnės (Prunus avium) 25 kilmės iš 10 šalių.

  • Dubravos eksperimentinėje mokomojoje miškų urėdijoje seminaras žemdirbiams, miškų savininkams ir miškininkams vyks 2013 m. rugsėjo 23 d. (pirmadienį) 9:00-14:00 val., lauko diena žemdirbiams, miškų savininkams ir miškininkams, bei dėstytojams ir konsultantams - 15:00-19:00 val.
  • Anykščių miškų urėdijoje seminaras žemdirbiams, miškų savininkams ir miškininkams vyks 2013 m. rugsėjo 26 d.(ketvirtadienį) 9:00-14:00 val., lauko diena žemdirbiams, miškų savininkams ir miškininkams, bei dėstytojams ir konsultantams - 15:00-19:00 val.
  • Be to Dubravos eksperimentinėje mokomojoje miškų urėdijoje lauko dienos dėstytojams ir konsultantams bus rengiamos 2013 m. rugsėjo 30 d. (pirmadienį) 9:00-14:00 val. bei spalio 3 d.(ketvirtadienį) 9:00-14:00 val.
  • Šie renginiai skirti žemdirbiams, miškų savininkams, miškininkams, dėstytojams ir konsultantams, norintiems sužinoti kaip išsiauginti ar įsigyti tuopų bei drebulių hibridų, o tai pat - karpotojo beržo bei miškinės tręšnės selekcinius sodmenis ir veisti sparčiai augančius sutrumpintos kirtimų apyvartos plantacinius miškus ar įprastus našius miškus, pasinaudojant Europos sąjungos finansine parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. ir 2014-2020 m. programas. Seminarų metu bus daromi pranešimai hibridinės tuopos (tame tarpe - ir hibridinės drebulės) bei miškinės trešnės dauginimo, sodmenų išauginimo ir plantacinių želdinių veisimo klausimais. Lauko dienų metu bus demonstruojamas sodmenų auginimas medelynuose ir klonų augimo ypatumai pagal projektą įveistuose parodomuosiuose-bandomuosiuose plantaciniuose želdiniuose

    Dalyvavimas nemokamas, dalyviai gaus knygelės "Hibridinės tuopos plantacinių miškų veisimo ir auginimo rekomendacijos" (63 p.), informacinius lankstinukus ir kitą dalomąją informacinę medžiagą.

    VISUS MALONIAI KVIEČIAME ATVYKTI !

    DIENOTVARKĖ:

    SEMINARAS:

     
    • 8:30-9:00 - Dalyvių registracija
     
    • 9:00-11:00 "Plantacinė miškininkystė užsienyje ir Lietuvoje" t.t. Europos sąjungos finansinės paramos ir kitų praktinių klausimų aptarimas (pranešėjas - prof. A.Pliūra, Aleksandro Stulginskio universitetas)
     
    • 11:00-11:30 Kavos pertrauka, diskusijos
     
    • 11:30-12:30 "Medžiagos dauginimas ir sodmenų išauginimas plantaciniams želdiniams veisti (pranešėjas - prof. A.Pliūra, doc. V.Suchockas, Aleksandro Stulginskio universitetas)
     
    • 12:30-13:30 "Plantacinių želdinių veisimas, priežiūra ir naudojimas" (pranešėjas - prof. A.Pliūra, doc. V.Suchockas, Aleksandro Stulginskio universitetas)
     
    • 13:30-14:30 Pietų užkandžiai, kava
     
      .
      LAUKO DIENA
     
    • 14:30-15:00 Informacijos apie daigynus ir parodomuosius-bandomuosius želdinius pristatymas. (pranešėjas - doc. V.Suchockas, Aleksandro Stulginskio universitetas)
     
    • 15:00-17:00 Išvyka į daigynus, dauginimo ir sodmenų auginimo technologijų aptarimas ir demonstravimas. (pranešėjas - doc. V.Suchockas, Aleksandro Stulginskio universitetas)
     
    • 17:00-19:00 Išvyka į parodomuosius-bandomuosius želdinius, detalus želdinių įveisimo ir priežiūros, skirtingų veislių ir klonų ypatybių aptarimas ir demonstravimas. (pranešėjas - doc. V.Suchockas bei prof. A.Pliūra, Aleksandro Stulginskio universitetas)
     
     
     
     
      Seminarų ir lauko dienų dalyviai privalo pateikti savo žemės ūkio ar miško valdos registracijos numerį. Pageidautina apie dalyvavimą pranešti iš anksto, tel. 8 682 67811 arba 8 37 547289

     

         
      Selekcininkas A.Pliūra prie savo 1982 metais atliktais kryžminimais gautų drebulės hibridų išbandomų sėjinukų Dubravos Miško selekcijos ir sėklininkystės centro šiltnamiuose   Iš dešinės į kairę: hibridinės drebulės selekcininkai dr. A.Pliūra ir dr. R.Murkaitė su kolegomis želdintojais dr. Au.Gradecku ir prof. A.Gradecku hibridinės drebulės bandomuosiuose želdiniuose Ežerėlio girininkijoje 2000 metais.   Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų instituto mokslininkai dr.habil. Alfas Pliūra ir dr. Vytautas Suchockas prie 2010 metais įveistų naujų hibridinės drebulės kloninių bandymų Tytuvėnų miškų urėdijoje. Analogiški bandymai įveisti ir Dubravos EMMU ir Anykščių miškų urėdijoje

     


    Lietuvos miško genetinių išteklių svetainė autorius Alfas Pliūra

    Atgal

    hibridine tuopa, hibridinė drebule, plantaciniai miškai, bioenergetika, plantacinė miškininkystė, hibridinė drebulė, hibridine drebule, hibridine tuopa, hibridine tuopa, hibridine tuopa, hibridinė drebule, plantacinė miškininkystė, plantaciniai miškai, bioenergetika, plantacinė miškininkystė, hibridine tuopa, miškas, miškas, miškas, miško, miško, hibridine tuopa, miško hibridine drebule, hibridinė drebulė, hibridine drebule,