Projektas "Hibridinės drebulės dauginimo ypač produktyviems želdiniams veisti intensyvios plantacinės miškininkystės srityje inovatyvių technologijų ir mokslo žinių taikymas bei jų sklaida"

Projektas vykdomas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-213 metų programos priemonę „Profesinio mokymo ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Žemės ir miškų ūkio veiklos ir žemės ūkio produktų perdirbimo ūkyje mokslo žinių ir inovacinės praktikos sklaida“.

 

,

 
  • Projekto trukmė: 2008.10 - 2010.10 m.
 
  • Projektas vykdomas: Lietuvos miškų instituto Genetikos ir selekcijos skyriuje.
 
  • Bendrasis projekto tikslas: stiprinti žmogiškuosius išteklius ir skleisti pažangiausias technologijas ir inovacijas ypač intensyvios plantacinės miškininkystės srityje.
 
  • Projekto uždaviniai: 1. Sukurti hibridinės drebulės eksperimentinių-parodomųjų trumpos apyvartos plantacinių želdinių tinklą, skirtą ištirti hibridinės drebulės veisimo Lietuvoje specifiką, demonstruoti skirtingo intensyvumo selekcijos ir alternatyvių reprodukcinės medžiagos dauginimo technologijų ir inovacijų galimybes. 2. Parengti „Hibridinės drebulės selekcijos, dauginimo bei auginimo Lietuvoje“ studiją. 3. Apmokyti ūkininkus, miško savininkus veisti, prižiūrėti ir naudoti intensyvios miškininkystės trumpos apyvartos plantacinius želdinius.
 
 
 
  • Veiklos etapai: 1. Parengti eksperimento planą ir atlikti eksperimentinių-parodomųjų želdinių projektavimą. 2. Atlikti hibridinės drebulės selekcinius darbus. 3. Parengti dauginimo ir sodmenų išauginimo technologijas ir jas įdiegti sodinimo medžiagai gauti eksperimentinių-parodomųjų plantacinių želdinių tinklui įveisti. 4. Parinkti tinkamus plotus, juos paruošti ir įveisti eksperimentinius-parodomuosius želdinius. 5. Atlikti eksperimentinių-parodomųjų želdinių būklės įvertinimą ir analizę bei želdinių parengimą demonstravimui. 6. Parengti „Hibridinės drebulės selekcijos, dauginimo bei auginimo Lietuvoje“ studiją. 7. Pravesti seminarus ir lauko dienas naujausių technologijų diegimo miškų ūkyje ir trumpos apyvartos plantacinių želdinių veisimo ir priežiūros klausimais. 8. Parengti populiarias informacines publikacijas apie projektą ir apie plantacinių trumpos apyvartos želdinių veisimą, auginimą ir naudojimą ir publikuoti jas profesinėje spaudoje bei internetinėse svetainėses srityje.
 
  • Numatomi pasiekti rezultatai įgyvendinus projektą: 1. Atrinkta hibridinės drebulės selekcinė medžiaga trumpos apyvartos plantaciniams želdiniams veisti; 2. Įkurtas eksperimentinių-parodomųjų plantacinių želdinių tinklas naujausioms inovacijoms ir technologijoms miškininkystėje demonstruoti; 3. Parengta Lietuvos specifiką atitinkanti hibridinės drebulės selekcijos, dauginimo bei auginimo metodologija ir technologija. 4. Ūkininkų, miško savininkų ir profesionalių miškininkų grupės bus apmokytos intensyvios miškininkystės trumpos apyvartos plantacinių želdinių veisimo, priežiūros ir naudojimo srityje; 5. Profesinė ir plačioji visuomenė bus supažindinta su naujausių technologijų diegimo miškų ūkyje galimybėmis ir rezultatais.
 
  • Projekto viešinimo priemonės: Straipsnius profesinėje spaudoje, informacinius lapelius bei stendus apie projektą, rengiamus seminarus ir apie naujų technologijų taikymą intensyviojoje miškininkystėje ir kt.


Lietuvos miško genetinių išteklių svetainė autorius Alfas Pliūra

Atgal

hibridine drebule, hibridinė drebulė, hibridine drebule, hibridine drebule, hibridinė drebulė, hibridine drebule, hibridine drebule, hibridinė drebulė, hibridine drebule,